מאמרים

שולחן כתיבה כהכנה לכיתה א - חלק II

ועליכם להחליט מראש כמה בולטות ומקום תרצו ששולחן הכתיבה יתפוס בחדר והאם תרצו שהוא ישמש הן כשולחן מחשב או להשאיר אותו כשולחן כתיבה לצורך לימודים בלבד. כיום, הנטייה היא לצמצם בגודל השולחן והגודל האופטימאלי של שולחן כתיבה הינו 120 ס"מ ומאפשר ישיבה של שני ילדים, כשצד אחד של השולחן מתאים להכנת שיעורי בית והצד השני של השולחן ללמידה מול מחשב. בחדר גדול, ניתן לבחור בשולחן כתיבה עד 150 ס"מ.
בכל מקרה, אם בחרתם לשלב בחדר בעל עיצוב קיים שולחן כתיבה חדש, מומלץ שתבחרו שולחן אינטגראלי שמתפקד כיחידה עצמאית בחלל בגודל תואם ואם אתם מעצבים את החדר סביב שולחן הכתיבה, תוכלו כמובן לעצב ביד חופשית ולאבזר את החדר עם מידוף, ספריות וארונות במראה כולל לחדר ילדים לקראת הלימודים.
התאמת השולחן לכסא: חפשו שולחן כתיבה עם עומק מתאים, כך שהילד יוכל לשבת בצורה נוחה עם כל כסא, רצוי שהעומק של השולחן יהיה בין 60-70 ס"מ.  כמו כן, כשאתם קונים שולחן כתיבה, חשוב שתיקחו בחשבון שבין אם הוא מתכוון או לא, הכסא שתבחרו חייב להיות מתכוונן כדי לאפשר ישיבה יציבה ובריאה לילד וככל שהוא גובה, כך תכוונו את הכסא שיתאים לעבודה נוחה ליד השולחן.
אבזור משלים: אם אתם רוצים לשדרג את שולחן הכתיבה, העדיפו שולחנות כתיבה הכוללים פתרונות אחסון נלווים כמו מגירות, שידה או ארונית בילד אין בשולחן.
מיקום שולחנות כתיבה: אם תכננתם מראש ובחרתם עיצוב חדרי ילדים, רוב הסיכויים ששולחן הכתיבה ימוקם לפי ההחלטות העיצוביות שביצעתם במיקום נכון לפי העיצוב הכולל, אבל אם רכשתם בנפרד שולחן כתיבה, חשוב שתמקמו אותו בדרך חכמה: בפינה פרטית ככל שניתן, כדי שהילד יוכל להתרכז, רחוק מהדלת, כדי שהילד לא יהיה חשוף לרעשים, ולא כשהחלון מול צג המחשב שעל שולחן הכתיבה כדי למנוע סנוור.
בחירה עיצובית: כדאי לבחור שולחן כתיבה בעל גוון התואם לעיצוב הכולל של החדר כך שהשולחן ישתלב בחדר הילדים מבחינה הרמונית בגוון משלים או בעל אלמנטים דומים או להפך, ליצור בולטות של שולחן הכתיבה על ידי בחירת גוון מנוגד וסגנון אחר מהעיצוב של החדר. 

 

חזרה לחלק ראשון